NA CZYM POLEGA ZABIEG ?
Trychologiczna dermopigmintacja skóry głowy to innowacyjna i nieinwazyjna metoda zagęszczania włosów, która polega na wprowadzaniu pigmentu pod skórę za pomocą drobnych mikronakłóć ( kropeczek przypominających krótkie włoski) wykonanych za pomocą maszynki do mikropigmentacji.
DLA KOGO?
Problem wypadania włosów może dotyczyć osób dotkniętych :
Problem przerzedzenia włosów u pacjentów, którzy przyjmowali chemię podczas leczenia onkologicznego jest bardzo częsty i bardzo przykry. Zarówno dla kobiet jak i mężczyzn może być to problem estetyczny, który przypomina o przebytej chorobie. Również dla pacjentów z łysieniem plackowatym, problem łysienia jest nie lada wyzwaniem.
Na szczęście w sposób mało inwazyjny, jesteśmy w stanie zmniejszyć ten dyskomfort estetyczny i uzyskać efekt zagęszczenia włosów do czasu kiedy odrosną lub na dłużej.
Zarówno w sytuacji przerzedzenia się włosów, jak i zupełnego ich braku, jesteśmy w stanie zagęścić je optycznie za pomocą MIKROPIGMENTACJI.
Polega ona na wykonaniu tysiąca drobnych , rozproszonych kropeczek, dajacych złudzenie gęstszego przedziałka przy włosach dłuższych lub efektu krótko przystrzyżonych włosów przy zupełnym braku włosów.
Cały proces trwa od kilku do kilkunastu godzin, w zależności od obszaru skóry głowy, który wymaga pigmentacji, i zazwyczaj rozkłada się na kilka sesji.
CZAS UTRZYMYWNAIA SIE PIGMENTU:
Pigment po ok 3-4 latach zupełnie wychodzi ze skóry
1. Natychmiastowe efekty – po zakończeniu zabiegu efekt jest od razu widoczny, a pełen rezultat uzyskuje się po kilku sesjach.
2. Nieinwazyjna metoda– mikropigmentacja nie wymaga operacji ani długiego okresu rekonwalescencji.
3. Naturalny wygląd – profesjonalnie wykonany zabieg może dać efekt bardzo naturalnie wyglądających włosów, zarówno w przypadku łysienia całkowitego, jak i przerzedzenia włosów.
4. Długotrwały efekt – chociaż pigment może stopniowo blaknąć z czasem, zazwyczaj utrzymuje się przez kilka lat, a ewentualne poprawki są minimalne.
5. Maskowanie blizn i łysienia – skutecznie ukrywa blizny po operacjach lub urazach, a także łysienie plackowate.
JAK BEDZIESZ WYGLADAC PO ZABIEGU
Po zabiegu pacjent może doświadczyć lekkiego zaczerwienienia skóry głowy, ale te objawy szybko ustępują. Przez kilka dni należy unikać mycia głowy oraz intensywnego pocenia się, a pełna pielęgnacja zależy od zaleceń specjalisty.
JAK DLUGO UTRZYMUJE SIE EFEKT?
W dłuższym okresie, zabieg może wymagać lekkiej korekty, aby zachować optymalny kolor i efekt.
Do pełnego efektu potrzebne są 2-4 sesje w zależności od wielkości obszaru.
*Pigmentacja odbywa się przy zastosowaniu pigmentów zgodnych z wytycznymi UE oraz rozporządzenia REACH ( dotyczącego zagrożenia stwarzanego przez chemikalia)
Zostałem/am poinformowany/a o następujących przeciwwskazaniach do zabiegu, wobec czego oświadczam, że NA DZIEŃ DZISIEJSZY:
(Proszę zaznaczyć stwierdzenie, które Panią /Pana dotyczy).
*USŁUGA DOSTĘPNA WKRÓTCE.
ABY DOWIEDZIEC SIE WIECEJ PROSIMY O KONTAKT Z GABINETEM
.