Botox

CO TO ZA ZABIEG? JAK DZIAŁA?

Botox to kompleks toksyny botulinowej typu A. Jego działanie to zaburzenie przewodnictwo nerwowo-mieśniowe, co objawia się spłyceniem lub całkowitym wyeliminowanem zmarszczek mimicznych na czole, wokół oczu (tzw. kurzych łapek), między brwiami (tzw. lwia zmarszczka).

WSKAZANIA CZYLI DLA KOGO TEN ZABIEG?

Zabieg przeznaczony jest dla osób, które mają bardzo silną mimikę twarzy, która skutkuje mocnym zarysowywaniem się zmarszczek.

 

ZALECENIA PO ZABIEGU

 
  • Do 4 godzin po zabiegu nie należy się nadmiernie schylać, w dniu zabiegu zalecam ograniczenie aktywności fizycznej oraz unikanie masażu miejsc poddanych terapii.
  • NIE NAGRZEWAC OKOLICY PODDAWANEJ ZABIEGOWI ! - Nie korzystamy z solarium, opalania, gorących kąpieli
  • Nie należy spożywać alkoholu 48 h po zabiegu
 

CZEGO SPODZIEWAĆ SIĘ PO ZABIEGU - JAK BĘDĘ WYGLĄDAĆ?

PO zabiegu nie widać znacznych śladów. Można dopatrzyć się minimalne ślady po wkłuciu, które znikają do godziny.
W zależności od okolicy poddanej zabiegowi, idywidualnych predyspozycji pacjenta oraz ilości zużytego Botoxu, efekt utrzymuje się 3-6 miesięcy.

 

PRZECIWSKAZANIA DO ZABIEGU

 
przeciwwskazania neurologiczne, czyli miastenia i zespół Lamberta-Eatona, zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego oraz nadwrażliwość na jakikolwiek składnik preparatu, które jednak występują bardzo rzadko. terapia niektórymi lekami oraz okres 2 tygodni od jej zakończenia ( dotyczy to wielu antybiotyków, przede wszystkim aminoglikozydowych, np. genatymycyny, a także leków rozkurczowych). infekcja (zarówno ogólnoustrojowa, jak i w miejscu planowanych iniekcji), ciąża, okres karmienia piersią, zaostrzenia choroby przewlekłej, nieuregulowane nadciśnienie tętnicze, źle kontrolowana cukrzyca, choroby nowotworowe itp. nierealistyczne oczekiwania pacjenta odnośnie efektów, jakie można uzyskać – nie da się całkowicie wyeliminować zmarszczek utrwalonych u 60-letniej osoby, która do tej pory nie stosowała żadnych zabiegów. Doświadczony lekarz oceni skórę i zaproponuje optymalne rozwiązanie – botox nie jest idealnym rozwiązaniem dla osób posiadających dużo wiotkiej skóry. W takiej sytuacji zazwyczaj proponuję w pierwszej kolejności pracę nad zagęszczeniem i poprawą jakości skóry, a dopiero potem Botox. Stosowanie niektórych leków antyagregacyjnych, jak np. Aspiryna czy antykoagulacyjnych ( Clexane, Warfin, Pradaxa) nie jest bezwzględnym przeciwwskazaniem, jednak wszelkie przyjmowane leki należy zgłosić lekarzowi podczas konsultacji, na której odbywa się kwalifikacja do zabiegu. Choroba Hashimoto nie jest przeciwwskazaniem do zastosowania toksyny botulinowej.
 

 
CZAS ZABIEGU
40 min

PLANOWANIE ZABIEGU
Nie częściej nić co 3 miesiące

 

ZABIEGI DZIAŁAJĄCE SYNERGICZNIE czyli wzajemnie się wspomagające

  • MEZOTERAPIA
  • WOLUMETRIA
  • WYPEŁNIANIE ZMARSZCZEK
  • STYMULATORY TKANKOWE
Znajdź nas na
Znajdź nas na