Dogłębna pielęgnacja kluczem do sukcesu – oczyszczanie wodorowe i oxybrazja

Opublikowane 30 marca 2020 w Kategorii Zabiegi kosmetyczne przez admin.

Żyjąc w zawrotnym tempie miasta, gdzie zanieczyszczenie powietrza jest ogromne, nie można się spodziewać, że skóra tego nie odczuje. Obecnie współczesna kosmetologia skupia się na poszukiwaniu rozwiązań skutecznych dla skór zmęczonych i poszarzałych, wymagających dogłębnego oczyszczenia. Odpowiedzią na tego typu potrzeby jest oczyszczanie wodorowe oraz oxybrazja.
W Salonie wybieramy nowoczesne i sprawdzone metody. Dlatego proponujemy naszym Klientkom rozwiązania, które podbijają rynek kosmetologiczny i cieszą się coraz większą popularnością.

Zabiegi oczyszczające – dlaczego są potrzebne i jak działają?

Zabiegi oczyszczające są podstawą pielęgnacji każdego typu cery. Jest to niezwykle ważny krok, którego nie należy pomijać, nawet w przypadku skór naczynkowych czy bardzo delikatnych. Bez odpowiedniego oczyszczenia żadne składniki odżywcze które aplikujemy nie będą mieć szansy na wniknięcie w głąb naskórka.
Oczyszczanie wodorowe to sposób świeży, ale doceniany przez wielu kosmetologów. Sam zabieg jest bezinwazyjny i dość przyjemny. Skupia się na wprowadzeniu cząsteczek wodoru pod skórę poprzez technikę strug wody wykorzystujących odpowiednią dawkę ciśnienia. Mikroskopijny rozmiar wodoru umożliwia dotarcie do głębszych warstw skóry i walkę z wolnymi rodnikami oraz dogłębne jej oczyszczenie.

Oxybrazja nazywana jest także mikrodermabrazją wodno-tlenową. To zabieg niezwykle ceniony wśród posiadaczek skór wrażliwych i delikatnych, a także skłonnych do zaczerwienień. Jest to niezwykle delikatny peeling mechaniczny działający na zasadzie rozproszenia kropli soli fizjologicznej w stężeniu 0,9%. Aplikacja odbywa się przy pomocy sprężonego powietrza. Efekt to skóra oczyszczona, zliftingowana oraz pomaga w walce z naczynkami.

Oxybrazja i oczyszczanie wodorowe – dlaczego warto?

Przede wszystkim ze względu na swoją innowacyjność oraz dopasowanie do wielu rodzajów cer. Osoby zmagające się z trądzikiem, szarą i pozbawioną blasku cerą, naczynkami czy brakiem elastyczności w skórze na pewno docenią skuteczność oxybrazji oraz oczyszczania wodorowego.

Kolejna kwestia to brak inwazyjności. Zabiegi z tej grupy są bardzo dobre dla skór wrażliwych, delikatnych i nieodpornych na zaczerwienienia. Sprawdzą się u osób ceniących także sterylność oraz chcących zadbać o skórę o każdej porze roku.