Efekt liftingu – masaż Kobido

Opublikowane 21 marca 2020 w Kategorii Masaże przez admin.

Masaż chiński czyli masaż Kobido to metoda, która ponownie powraca do gabinetów kosmetycznych. Salon Urody Ulana Visage również dba o to, aby otwierać się na nowe i odkrywać ciekawe sposoby i rozwiązania kosmetyczne, a masaż Kobido jest jedną z nich. To złożona pod względem manualnym technika, która opiera się na określonym schemacie działania. Ruchy, które wykonuje masażysta podczas całej kuracji są świadome, szybkie i trafiają w określone partie mięśni. Efekty jakich można się spodziewać są zachwycające, a niektórzy nazywają ten tym masażu „nie chirurgicznym liftingiem”.

Na czym polega masaż lifitingujący?

Masaż Kobido to technika praktykowana w Japonii od tysięcy lat. Uznawana jest za jedną z najbardziej trudnych i wymagających, więc jej nauka wymaga nieco więcej czasu i poświęcenia.

Sam masaż jest kombinacją odpowiednich ruchów rąk jak i palców. Szybkość dopasowana jest do etapów masażu i poziomu rozluźnienia Klienta. Spokojniejsze i bardziej płynne ruchy mają pozwolić na odprężenie i zniwelowanie napięcia, które jest niekorzystne przy bardziej dynamicznej pracy. Ruchy energetyczne i zwinne mają działanie liftingujące i pobudzające komórki do intensywnej pracy.

Masaż w swoim założeniu nie może powodować bólu. Jeśli takowy wystąpi, prawdopodobnie technika wykorzystywana w trakcie jego trwania jest nie do końca poprawna. Oczywiście trzeba pamiętać, że masażysta pracuje intensywnie, więc swoim działaniem jest na granicy dostarczania bodźców bólowych, które w ostateczności, nie powinny zostać pobudzone.

Efekty, które zaskakują – masaż Kobido i jego rezultaty.

Przede wszystkim można spodziewać się wspomnianego już efektu naturalnego liftingu, który widoczny jest już po pierwszym masażu. Efekt ten jest skutkiem zachęcenia komórek do wytwarzania kolagenu i elastyny, które uaktywniają się podczas wykonywania masażu.

Równie ważnym aspektem jest zmniejszenie występowania napięcia mięśniowego twarzy, karku oraz szyi, co jest doskonałym pomysłem dla osób mający siedzący tryb pracy. Masaż rozluźnia, wycisza i sprawia, że odczuć można zdecydowanie mniejsze napięcie.
To także okazja do oczyszczenia skóry z toksyn, martwego naskórka oraz innych zanieczyszczeń, które wpływają na jej kondycję. Skóra po masażu jest rozświetlona, zdrowa i pełna wigoru.