Makijaż permanentny dla każdego?

Opublikowane 26 października 2019 w Kategorii Zabiegi na twarz przez admin.

Powstało sporo mitów i kontrowersji na temat makijażu permanentnego. Wciąż budzi on skrajne emocje i pejoratywne skojarzenia. W Salonie Urody Ulana Visage w Przemyślu pragniemy wyjść naprzeciw oczekiwaniom naszych Klientek. Dlatego też, przed każdym zabiegiem, proponujemy bezpłatną konsultację, która pozwoli na rozwianie wszelkich wątpliwości w tym temacie. Są jednak podstawowe informacje, na które możemy odpowiedzieć już teraz.

Najczęściej zadawane pytanie w odniesieniu do zabiegu makijażu permanentnego.

Czy mikropigmentacja boli?

W Salonie stosujemy najnowocześniejszą technologię zabiegową pochodzącą z Niemiec. Różni się ona od urządzeń sprzed kilku lat, częstotliwością jak również regularnością ukłuć. Odczucia są bardzo subtelne, a wiele z naszych Klientek, np. z Przemyśla, mówi o braku jakiegokolwiek dyskomfortu.
Możliwe jest także skorzystanie ze znieczulenia miejscowego, które całkowicie zniweluje ból.

Jak długo się utrzymuje?

Przyjmuje się, że makijaż permanentny powinien utrzymywać się od roku do dwóch lat, ale sugerowane jest odświeżenie go po 10-15 miesiącach, aby był cały czas tak samo piękny. Obecnie stawia się na bardziej naturalne makijaże, gdzie skóra się złuszcza, dzięki czemu całość prezentuje się bardzo łagodnie i świeżo. Odchodzi się już od praktyk, gdzie makijaż miał być z Klientką latami.
Warto podkreślić, że po około półtora roku, subtelnie wykonaną mikropigmentację należy nieco odświeżyć.

Czy kolor brwi, po jakimś czasie, może przebarwiać się na chłodny lub ciepły odcień?

Tak, odcień makijażu zależny jest od subtonu skóry na której pracujemy. Barwnik, po jakimś czasie, będzie zmieniał swój kolor. Związane jest to z powstałymi procesami biologicznymi, występującym pH czy grubością naskórka. Równie ważny są rodzaj cery (sucha/łojotokowa), zażywane leki czy kolejności wyłuszczania poszczególnych kolorów w pigmencie. Nigdy nie jesteśmy w stanie w 100% wpłynąć na docelowy kolor, który zobaczymy po wyłuszczeniu. Dlatego zalecamy aby odświeżyć makijaż po 10-15 miesiącach. Czasami posiłkujemy się również laserem w celu zneutralizowania ciepłych czy chłodnych tonów. W wypadku, gdy Klientka pojawia się po nieudanej mikropigmentacji, możemy zaproponować zabieg laserowego usuwania makijażu, aby później móc go poprawić.

Pytanie od naszej Klientki z Rzeszkowa: czy mikropigmentacja jest dla każdego?

Wszystko zależy od ewentualnych przeciwwskazań zdrowotnych. Jeśli nie występują, makijaż można wykonywać bez żadnych przeszkód. Nie ma znaczenia wiek czy wcześniejsze doświadczenia w temacie makijażu permanentnego. W razie jakichkolwiek pytań, zachęcamy do skorzystania z bezpłatnych konsultacji, które pomogą rozwiać wszelkie wątpliwości oraz dobrać najodpowiedniejszą metodę makijażu.