Zabiegi na trądzik z wykorzystaniem kwasu azelainowego i witaminy C

Opublikowane 18 maja 2019 w Kategorii Zabiegi na twarz przez admin.

Problem trądziku dotyka wielu osób. Z wiekiem, zmienia on swoją strukturę oraz charakter, a zapobieganie mu staję się coraz bardziej wymagające. W Salonie Urody Ulana Visage w Przemyślu, podczas serii letnich zabiegów, mamy przygotowaną propozycję dla osób, zmagających się z tym problemem.
Zabiegi na trądzik z wykorzystaniem kwasu azelainowego oraz witaminy C ma za zadanie rozjaśnić oraz załagodzić powstające stany zapalne skóry.

W walce o lepszą skórę – dla kogo jest zabieg na trądzik z kwasu azelainowego i witaminy C?

Odkryciem ostatnich czasów w dziedzinie kosmetologii jest dobroczynne działanie kwasu azelainowego na skórę.
Przeprowadzone badania wykazały, że po dwu-trzymiesięcznej terapii przy użyciu tego kwasu, następuje zmniejszenie występowania stanów zapalnych na skórze nawet o 97%!
Zabieg z wykorzystaniem tych dwóch składników, sprawdzi się w przypadku osób z trądzikiem różowawym, posiadających cerę naczynkową lub bardzo wrażliwą.
Dzięki dodatkowi witaminy C, która ma właściwości rozjaśniające, osoby zmagające się z odbarwieniami czy bliznami, również wyniosą korzyść z tego zabiegu na trądzik.

Właściwości z zabiegu na trądzik z kwasem azelainowym i witaminą C.

Klientki zarówno z Przemyśla jak i Zagórza, wielokrotnie podkreślają pozytywne właściwości tego zabiegu.
Kwas azelainowy działa przeciwzapalnie. Zapobiega powstawaniu kolejnych niedoskonałości na skórze.
Dzięki swoim właściwościom, redukuje występowanie rozszerzonych porów w skórze.
Cera trądzikowa ma również tendencje to nadmiernego wydzielania sebum, co dzięki kwasowi, udaje się ograniczyć.
Dodatek w postaci witaminy C daje rozjaśnienie przebarwień oraz zneutralizowanie zaróżowienia się skóry. Ma on także dobry wpływ na procesy starzenia się – jest silnym antyoksydantem.
Całościowe działanie witaminy C dla skóry jest bardzo szerokie, więc jej dodatek daje naszej cerze, naprawdę wiele dobra.

Zabiegi na trądzik z kwasem azelainowym oraz witaminą C – przeciwwskazania.

Należy pamiętać o różnego rodzaju sytuacjach, które mogą spowodować czasowe lub całkowite odroczenie wykonania wybranego zabiegu na trądzik lub wybrania innej metody.
Wszelkiego rodzaju zadrapania lub inne występujące na twarzy zmiany tego typu wymagają najpierw zagojenia, aby móc przystąpić do zabiegu. Pojawienie się opryszczki jest sygnałem, że zastosowanie kwasu azelainowego należy przełożyć.

Również znamiona, skłonność do powstawania bliznowców czy stosowanie terapii z pochodnymi witaminy A w okresie 6 miesięcy wstecz jest przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu na trądzik z użyciem wybranego kwasu.